Nauka Kitesurfingu

program szkolenia :

Etap 1

Sprzęt i Bezpieczeństwo

W pierwszej części zajęć, nauczysz się przygotować sprzęt do samodzielnego startu. Dowiesz się jak działają systemy asekuracji... gdy ich użyjesz latawiec opadnie na wodę, łatwo go zwiniesz by wrócić bezpiecznie na brzeg.

kitesurfing nauka bezpieczeństwa

Dowiesz się też jak ocenić pogodę (wiatr w kierunku brzegu = twoje bezpieczeństwo).

Nauka sterowania latawcem

Ucieszysz się, że wybrałeś naukę kitesuringu w KiteAcademy. Instruktor na zasadzie intonacji (ciszej / głośniej - lewa / prawa), podpowiada tobie jak utrzymać latawiec w pionie - nauka podstaw sterowania zajmie tobie około 45 minut.

kitesurfing nauka sterowania

Nauka pełnego pilotażu... (lądowania i ponownego startu z wody) zajmie Tobie około 2 godzin.

Kontrola mocy

Przed pierwszymi startami na desce... warto chwilę poślizgać się na brzuchu... w ten sposób poznasz, jaki manewr latawcem podnosi Cie z wody.

nauka kontroli mocy

Czyli warto najpierw... nauczyć się ostro zaciąć latawcem i precyzyjnie go wyhamować pod kontem 45o... (dokładnie tak, jak to się robi... startując na desce).

Nauka pierwszych startów

Już pierwszego dnia spróbujesz próbnych startów na desce...

Jest to zaleta KiteAcademy... w trakcie etapu-1 przekażemy tobie komplet umiejętności... pozwalający na kontynuację nauki kitesurfingu na własnym sprzęcie.

kitesurfing nauka pierwszych startów

Na miejscu możesz zdecydować... czy dalej kontynuować naukę kitesurfingu samodzielnie, czy przejść dodatkowy trening pływania z instruktorem... wtedy po dodatkowym dniu kursu, czyli etapie-II powinieneś pływać w pełni samodzielnie.

Etap 2

Właściwa technika

Nauka rozpoczyna się od wytłumaczenia najprostszej techniki wejścia na desce w ślizg. Polega ona na jak najbliższym przyciągnięciu deski, a dopiero gdy poczujesz, że latawiec ciebie pociąga... prostowaniu nóg w odpowiedni sposób...

kitesurfing nauka prawidłowej techniki

Zobacz... skoro deska jest bliżej, tworzysz mniejszą dźwignię przy wyciąganiu ciebie z wody. Więc gdy wykonujesz łagodniejsze zacięcie latawcem, potrzeba mniej precyzji z twojej strony.

Gdy tobie dokładnie to wytłumaczymy, kila prób i pływasz !!!

Zaawansowane ćwiczenia

Doświadczony Instruktor wyłapie co trzeba "odpuść bar", "popłyń z wiatrem", "potem wyostrz".

Najważniejsza umiejętność to nauczyć się ostro zaciąć latawcem i precyzyjnie go wyhamować pod kontem 45o... ten manewr pozwoli podnieść się i płynąć na desce.

Zaawansowane ćwiczenia

Mnóstwo osób przychodzi do nas na doszkolenia. U nas wszystko zrobisz prawidłowo... 2-3 godziny nauki i będziesz robić pierwsze kontrolowane starty na desce.

Wtedy mowa o efektach... gdy zaczniesz odrywać się od wody nauczymy cie jak prowadzić deskę abyś stopniowo zwiększał przepłynięty dystans.

Zaczynasz pływać samodzielnie !!!

W ten sposób nauczysz się jak płynąć w danym kierunku, zatrzymywać się i płynąć w przeciwną stronę. Przede wszystkim pokażemy Ci jak utrzymywać prawidłową postawę. Np. przez obracanie torsu w kierunku wiatru zaczniesz pływać ostrzej. Jest jeszcze sporo technicznych aspektów. O tym na szkoleniu...

nauka samodzielnego pływania

Certyfikat

Po ukończeniu etapu-II otrzymasz certyfikat umożliwiający wypożyczanie sprzętu. Pamiętaj by początkowo uprawiać kitesurfing na płytkich akwenach i postępuj rozważnie przy lądzie.

Jeśli uznasz, by od razu się lepiej przygotować - zerknij do etapu-III nauka dodatkowego bezpieczeństwa.

Etap 3

Warto się tego nauczyć...

W trakcie Etapu-3 przekażemy Tobie komplet umiejętności, potrzebny do uprawiania kiteturfingu na wymagających akwenach. Przy: większej liczbie uczestników, głębszej wodzie, wąskich nabrzeżach i silniejszych wiatrach.

trening i nauka doskonaląca

Będziemy Cie uczyć:

- jak płynnie zmieniać kierunek "wykonać zwrot"
- podpłynąć do utraconej deski
- radzić sobie z wzrastającym wiatrem
- ostrzyć i powrócić w ten sam rejon plaży

Komplet umiejętności...

Bedziesz bezpieczny w typowych sytacjach... poznasz też sposób jak wykonać "tratwę" - czyli układ latawca pozwalający tobie (w momencie splątania linek) powrócić z głębszej wody do plaży.

Komplet umiejętności

Mając ukończony pełny kurs kitesurfingu możesz być pewien wysokich umiejętności - samodzielnie i bezpiecznie pływać na desce. Zapraszamy...