Nauka kitesurfingu

Etap 1

Sprzęt i Bezpieczeństwo

Pierwsza część nauki kitesurfingu to przygotowanie sprzętu do samodzielnego startu. Dowiesz się jak działają systemy bezpieczeństwa. Nauczysz się jak ocenić pogodę (wiatr w kierunku brzegu = twoje bezpieczeństwo).

kitesurfing kursy

Nauka sterowania

Nauka sterowania latawcem w KiteAcademy jest nawet 3 razy szybsza. Nasz instruktor w 45 minut nauczy cie utrzymać latawiec w pionie. Nauka pełnego pilotażu, lądowania latawca i ponownego startu z wody zajmie około 2 godzin.

kitesurfing kursy

Kontrola mocy

Przed pierwszymi startami na desce, warto poślizgać się chwilę na brzuchu. W ten sposób poznasz, jaki manewr latawcem podniesie Ciebie z wody. Czyli warto najpierw nauczyć się ostro zaciąć latawcem i precyzyjnie go wyhamować pod kontem 45o (dokładnie tak, jak to się robi startując na desce).

kitesurfing kursy

Starty na desce

W KiteAcademy pierwszego dnia nauki kitesurfingu wykonasz pierwsze starty na desce. W trakcie etapu-1 przekażemy tobie komplet umiejętności, pozwalający na kontynuację nauki kitesurfingu na własnym sprzęcie. Do pływania na sprzęcie wypożyczonym potrzebny jest certyfikat i ukończenie pełnego kursu.

kitesurfing kursy

Etap II

Właściwa technika

Nauka rozpoczyna się od wytłumaczenia najprostszej techniki wejścia na desce w ślizg. Polega ona na jak najbliższym przyciągnięciu deski i prostowania nóg w odpowiendni sposób. Skoro deska jest bliżej, tworzysz mniejszą dźwignię przy wyciąganiu ciebie z wody. Możesz wykoać łagodniejsze zacięcie latawcem i potrzeba mniej precyzji z twojej strony. Kila takich prób i popłyniesz !!!

kitesurfing kursy

Pływanie lewo prawo

Gdy zaczniesz odrywać się od wody nauczymy cie jak prowadzić deskę by zwiększać przepłynięty dystans. Nauczymy cię jak płynąć w danym kierunku, zatrzymać się i płynąć w przeciwną stronę. Pokażemy jak utrzymać prawidłową postawę. Np. przez obracanie torsu w kierunku wiatru zaczniesz pływać bardziej pod wiatr.

kitesurfing kursy

Doskonalenie pływania

Doświadczony Instruktor wyłapie co trzeba "odpuść bar", "popłyń z wiatrem", "potem wyostrz". Mnóstwo osób przychodzi do nas na doszkolenia. 2-3 godziny nauki i zaczniesz pływać samodzielnie lewa - prawa.

kitesurfing kursy

Etap III

Zwroty skoki asekuracja

W trakcie Etapu-3 przekażemy Tobie komplet umiejętności, potrzebny do uprawiania kiteturfingu na wymagających akwenach. Przy większej liczbie uczestników, głębszej wodzie, wąskich nabrzeżach i silniejszych wiatrach.

Będziemy Cie uczyć:
- jak płynnie zmieniać kierunek "wykonać zwrot"
- podpłynąć do utraconej deski
- radzić sobie z wzrastającym wiatrem
- ostrzyć i powrócić w ten sam rejon plaży

kitesurfing kursy

Dodatkowe umiejętności...

Bedziesz bezpieczny w typowych sytacjach... poznasz też sposób jak wykonać "tratwę" - czyli układ latawca pozwalający tobie (w momencie splątania linek) powrócić z głębszej wody do plaży. Mając ukończony pełny kurs kitesurfingu możesz być pewien wysokich umiejętności - samodzielnie i bezpiecznie pływać na desce. Zapraszamy.

kitesurfing kursy

Certyfikat

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat umożliwiający wypożyczanie sprzętu. Pamiętaj by początkowo uprawiać kitesurfing na płytkich akwenach i postępuj rozważnie przy lądzie.

Życzymy dobrej pogody i wielu dni spędzonych na desce z latawcem. Szkoła KiteAcademy.pl

kitesurfing kursy