Snowkite Gdańsk – da się w centrum miasta

Po co komu wyciągi – da się na nartach jeździć w centrum miasta. Wystarczy 1 kilometr przestrzeni, latawiec i trochę wiatru. Wrażenia niesamowite, by wznieść się na 2 – 3 metry wystarczy przyciągnąć drążek. I to wszystko 20 minut z centrum Gdańska – najlepsze miejsce pole przy lotnisku. Sprzęt latawiec plus uprząż w granicach tysiąca (to tyle co wyciąg w Alpach na 7 dni). A okazji do szalenstwa w tym roku prawie co dzień. Co lepsze wystarczy na trzy godziny urwać się z pracy… w 5 minut rozłożyć sprzęt i 40 kilometrów można poszusować na najbliższym polu.


W tym roku mamy bardzo dobre warunki na Pomorzu. W Gdańsku pokrywa ma 10 – 20 cm, śnieg jest zmrożony, często wieje co daje wiele okazji do snowkite. Mamy dwa dobre miejsca, koło lotniska i koło autostrady. Dojazd zajmuje wszystkim max 20 minut, rozłożenie sprzętu kolejne 5 minut, deska na nogi i 20 kilometrów zrobionych w godzinę w białym puchu. Średnia prędkość 20 km / h. Maksymalna z nartami często ponad 70 km / h. Skoki po 2 metry – snowkite jest dużo fajniejszy od wyciągu. I mamy go w zasięgu ręki. Da się z pracy urwać na 3 godziny i tak wyszaleć, że o wyjazdach w góry nawet nikt nie myśli. Przy odrobinie wprawy można zrobić salto i wylądować miękko na śniegu. Oczywiście czasem zdarzy się twardo przeciągnąć na tyłku po białej pierzynie ale przy 30 cm puchu jest to całkowicie bezpieczne.

No to do zobaczenia na polu w Gdańsku… serio !!! kompletny sprzęt latawiec i uprząż da się kupić za tysiąc złotych (tyle kosztuje wyciąg na 7 dni w Alpach). A tutaj mamy całą zimę zabawy, jedyny koszt to paliwo 8 km z centrum Gdańska no i coś na rozgrzewkę, przyda się herbatka z odrobiną rumu.

Zapraszamy czytelników choć popatrzeć. Albo kto wie, nawet spróbować. Pewnie kogoś z ekipy KiteAcademy was weźmie na hol do końca pola i z powrotem. Murowana frajda !!!

 

snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
snowkite Gdańsk
 
 
https://web.facebook.com/KiteAcademyPL/videos/1314246848636493/
 
https://www.youtube.com/watch?v=hOGOR87PtQc