Nasza opinia o szkole KiteAcademy.pl

 

KiteAcademy najlepszą szkołą
– według All4men.pl

 

Przedstawiamy wam Kitesurfing.
Niesamowitą dyscyplinę sportową… pływa się na desce z latawcem.

KiteAcademy.pl w prasie All4men

Kolega z redakcji All4men napisał opinię o nauce kitesurfingu. Czyli dał pochłonąć się nowej pasji – słońce, wiatr, ślizganie się po falach. Całość napędza ciepłe morskie powietrze. Mamy do tego jeden z lepszych akwenów na świecie – Zatokę Pucką. Ilość wietrznych dni w tygodniu 3 do 5 i dość sporą precyzję w określaniu pogody. Koledze bardzo się spodobała ta forma aktywności. Już w piątek po pracy, z Poznania wyrusza na Hel. W sobotę śmiga po zatoce.

 

Gdzie to odkrył… przypadkiem przechadzając się po plaży nad morzem. Postanowił zgłębić temat, ocenić swoją kondycję i możliwości. Przekopał internet za kompletem informacji.

Kto da radę… z wypowiedzi na forach okazało się, że sport jest łatwiejszy do nauczenia i wymaga mniej kondycji niż windsurfing.

Jak to się dzieje… cała siła spływa na biodra. Latawiec przyczepiony jest do specjalnej uprzęży. Steruje się drążkiem dosłownie za pomocą dwóch palców.
KiteAcademy.pl w prasie All4men

Sylwetka się rzeźbi… najwięcej pracują uda i mięśnie brzucha. Pozostałe partie równomiernie. Zmęczenie materiału, jeśli już to ogólne.

Ważny jest posiłek… sprawdzone są jajka na boczku koniecznie z chlebem razowym lub pełnoziarnistym. Ze sobą na kurs płatki zbożowe, musli, banany. Wtedy energia uwalnia się przez cały dzień. Woda niegazowana plus napój izotoniczny.

Ile się pływa… przeciętna osoba zza biurka (czasem rower, czasem basen) z lekką 2 godz. przerwą może się cieszyć z pływania przez 6 godzin.

Czy to bezpieczne… tak ale trzeba ukończyć dobry kurs i wiedzieć, co zrobić gdy np. burza nas zaskoczy, splączą cię linki, spadnie nam deska na głębokiej wodzie.
KiteAcademy.pl kitesurfing

A gdzie kurs ukończyć… nad morzem od Szczecina po Elbląg funkcjonuje około 60 szkółek. Najlepsze warunki są na Półwyspie Helskim, w Jastarni i w Chałupach.

Jaką szkółkę możemy polecić… kolega z redakcji był na kursie w KiteAcademy.pl

Dlaczego tam… wybór wymagał nieco poszukiwań, zagłębienia się w oferty, doświadczeń z branych lekcji z różnych dyscyplin sportowych.

 

Czym się kierowaliśmy:

– Komentarze i opinie… Sprawdziliśmy dokładnie opinie o szkole, wszystkie komentarze pozytywne, dużo osób zadowolonych.

Rozmowa telefoniczna… zamiast pytać ile nam spuszczą… pytaliśmy ile nas nauczą… Zadzwoniliśmy do pięciu szkółek – KiteAcademy wypadło najlepiej, czuć jakość na etapie rozmowy, brzmi to bardzo profesjonalnie.
KiteAcademy.pl kitesurfing hel

– Proszę mi powiedzieć ile się nauczę ? pierwszego dnia nauczymy pana sterować latawcem, ponadto wykona Pan kilka próbnych startów na desce… zwykle w szkółkach dzień-1 kursu kończy się na ćwiczeniach bez deski. My staramy się domknąć temat 5 próbnymi startami. Wtedy na dzień-2 przychodzi Pan z nastawieniem treningu, dużo więcej wtedy Pan zyska…

– Ile lat szkółka funkcjonuje ? kursy prowadzimy od 12 lat. Udało nam się dopracować kilka ciekawych rozwiązań. Proszę zauważyć, że doświadczenie szkółki wpływa głównie na Pana obsługę. Najważniejszy jest dobry instruktor, to z nim spędza Pan czas. Jako osoba wykształcona, dyplomy z 3 uczelni potrafię zadbać o dobrą kadrę… Powiem tak chłopaki bardzo mądrze tłumaczą, znają dobrze akwen, będzie Pan bezpieczny i w dobrych rękach.
KiteAcademy kitesurfing

– Proszę mi opowiedzieć o jednym z tych rozwiązań ? np. body-dragi, czyli ćwiczenie polegające na ślizganiu się po wodzie za latawcem, bez deski. Normalnie uczy się Pan generować siłę uciągową przechodząc latawcem przez zenit. To jest niedopracowana technika – przy pierwszych startach opadałby Panu latawiec na wodę. Na chłopski rozum… najpierw bez deski powinien Pan opanować szybkie zacięcie latawcem i wyhamowanie go w danej pozycji – tak jak by Pan miał to faktycznie wykonać startując na desce.

Kolega świeżak w temacie, niewiele z tego zrozumiał, ale wybadał, że coś rozwijają i można lepiej. Brnie dalej w temat…

Szkółki tak nie uczą ? Naruszyłyby naszą własność! Nieoficjalnie pewnie tak… jednak będą to covery ze słuchu… mamy 6 takich rozwiązań chyba woli Pan otrzymać je u źródła…
KiteAcademy kitesurfing chałupy

Czy może mi Pan obiecać konkretne efekty !!! tak, po etapie-1 kursu będzie Pan potrafił wykonać próbne starty na desce. Trening pływania, czyli etap-2 – realny efekt to dystans 200-600 metrów. Po etapie-3 poradzi Pan sobie w większości typowych niebezpiecznych sytuacji. Będzie przygotowany do wyjazdów za granicę. Po 3 dniach kursu – zwrotów bez tzw. przymoczenia nie możemy obiecać. Skoki i triki są osiągalne do uczenia po 5-8 dodatkowych wyjściach samodzielnie na wodę. Otrzyma Pan jednak coś więcej niż kurs… Naszym zadaniem jest wprowadzić Pana w nową pasję ale też ukierunkować… dajemy możliwość integracji z ekipą na wspólne wyjazdy – KiteAcademyGoToPro. Przybędzie Panu kumpli o podobnych zainteresowaniach, będziecie umawiać się na pływanie, zawsze ktoś zerknie, zmotywuje – ma Pan chęci by działać… nowy trik, skok, nowe plany…
KiteAcademy.pl kitesurfing

Kiedy odbywa się płatność… Szanujemy Państwa finanse. Ogólnie przyjęta jest zasada płatności za kurs z góry. Gdy urlop się kończy, szkółki dają voucher. U nas płatność przyjmowana jest na koniec każdego z dni zajęć. Mało tego, każdą osobę prosimy o podpowiedź co moglibyśmy poprawić i ulepszyć w naszych kursach… za każdą sugestię opuścimy o 50 pln… 4 lata temu udzieliłem w ten sposób rabatów na oko 3500 zł. Szybko się zwróciło, mamy najlepsze kursy.

Czym jeszcze mnie Pan przekona… Miejscem i ilością szkoleń… Wiatr powinien być do brzegu, w większości około 60% kierunków mamy wiatr zachodni czyli szkolenia na Półwyspie Helskim. Mimo 20km odległości, są spore różnice w prędkości wiatru. Czasem w Chałupach nie podnoszą się latawce a w Jastarni śmigamy pełną parą. Na pozostałe 40% kierunków wiatru przestawiamy się w okolice Pucka lub na Wyspy Rewskie. Unikamy Rewy.
KiteAcademy.pl kitesurfing chałupy

Dlaczego nie w Rewie… głęboko i bardzo dużo latawców. Dla Pana jest to dość niekomfortowe – chce się Pan uczyć a pod spodem śmigają windurferzy. W Rewie czy też na kempingach w Chałupach, większość kursu przestałby Pan trzymając latawiec w pionie – czekał na wolną lukę aby spróbować wykonać jakiś manewr… Na sam kurs zabierzemy Pana w lepsze miejsca – tam będzie Pan miał pełną swobodę.

Gdzie odbywają się kursy… Na największej, trudno dostępniej, płyciźnie przy miejscowości Chałupy lub przy Jastarni. Przy nauce jest to konieczność. Na początku trochę będzie Pan rozrabiał… linki mają 23metry, polecam zerknąć na youtube. Ale spokojnie… przygotujemy Pana – na kempingach spędzi Pan wiele niesamowitych dni i będzie cieszył się z wakacji.
KiteAcademy.pl kitesurfing

Stosunek cena / jakość szkoleń… Trochę było kombinowania z dopasowaniem terminów – musicie dużo wcześniej rezerwować. Raz instruktor się spóźnił 20 min ale przymkniemy oko, w tym czasie szef dołożył sporo cennej wiedzy. Organizacyjnie bardzo dobrze. Poziom przygotowania i kompetencji kadry na bardzo wysokim poziomie. Widać, że chłopaki rozwijają sport, wymieniają się doświadczeniem.

Czyli polecamy… TAK !!!
KiteAcademy.pl obozy kitesurfing

Musicie spróbować… frajda niesamowita !!! Z tego jak kolega opisał swoje początki i jakie ma teraz możliwości… jest bardzo zadowolony, odkrył super pasję. Ma plan trenować i przygotować się na zimowy wyjazd na wietrzną Fuerteventurę – zdamy relację.

 

dziękujemy dla KiteAcademy za udostępnienie zdjęć

 

źródło: http://all4men.pl/?co=art&act=pokaz&id=4292&a=2&b=4&c=0